Powstanie Stowarzyszenia łączy się z historią wokół terenu skoczni narciarskiej. Jako grupa przyjaciół lubiących się wspinać, szukaliśmy jakiś czas temu miejsca na stworzenie w Warszawie wspinaczkowego centrum marzeń. Obiektu do wspinania, miejsca spotkań wszystkich lubiących góry. Miejsca do treningu z prawdziwego zdarzenia, bo jak wiemy, nizina mazowiecka i Warszawa nie są bogate w skałki.

Marzyliśmy o miejscu, które będzie integrować wszystkich – sportowców, dzieci, osoby z niepełnosprawnościami, wspinaczy górskich i bulderowych, amatorów i zawodowców. Przyjaznego, przestrzennego, będącego nie tylko komercyjnym obiektem, czy miejscem niszowych spotkań, ale miejscem łączącym nasze pasje i wszystkich ludzi z otwartą głową, którzy lubią nie tylko się wspinać, ale robić dla i wokół wspinania coś jeszcze.

Szukając trafiliśmy na idealnie nadający się pod taką działalność teren Skoczni narciarskiej na warszawskim Mokotowie. Był taki obiekt!! O jego historii możecie przeczytać TU.

Zaraziliśmy tematem fantastycznych architektów z pracowni WWAA, którzy zrobili nam odlotową zupełnie koncepcję marzeń, która nawiązywała do obiektów zburzonej już konstrukcji skoczni. Możecie ją obejrzeć na tej stronie.

I chociaż pomysł nie doszedł do fazy realizacji, chęć wspólnego działania na rzecz wspinaczki pozostała i tak w 2012 roku powstało Stowarzyszenie Skocznia.

Więcej możecie obejrzeć tu.